Freelance Front-End Developer

 

Merhaba,

Web sitesi projelerinin arayüz geliştirme (Front-End Development) tarafının, yazılımdan ve tasarımdan ayrıldığı bugünlerde, Reboot.com.tr‘de Full-stack Developer olarak çalışıyor ve arayüz kodlamam gerektiğinde responsive arayüzler geliştiriyorum.

Eylül 2010’dan bu yana pek çok projeye imza attım. Ocak 2012’den bu yana da responsive arayüz geliştirme konusunda kendimi geliştirmeye ve bu alandaki yenilikleri takip etmeye devam ediyorum.

Front-End kodlamaktan büyük keyif alıyorum; işimi severek yapıyorum :)

Neden Freelance?

Mesai saatleri dışında eğer yapacak daha iyi bir işim yoksa, freelance işler alıyorum ve böylece boş vaktimi ek gelir elde ederek değerlendiriyorum.

Neden Frot-End?

Responsive arayüz geliştirme yaklaşımının yaygınlaşmasıyla birlikte daha da değerli hale gelen Arayüz Geliştirme alanında görev alacak kendini yetiştirmiş geliştiricilerin az sayıda olduğunu farkettim ve bu alanda bir kariyer yapmaya karar verdim.

Neden Responsive?

Responsive arayüz geliştirme, mobil cihazların kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte sağlam bir yer edinmiş durumda. Arama motoru optimizasyonu açısından da tavsiye edilen ve kısa sürede bir ayrıcalık halini alan bu yeni yaklaşım, fark yaratmak adına iyi bir araç oldu benim için.